Home > KOSY > Dzień Dinozaura – Kosy.

Dnia 26 lutego w grupie obchodziliśmy DZIEŃ DINOZAURA. Dzieci przyniosły figurki dinozaurów, książeczki, kolorowanki, pluszaki oraz przebrały się za dinozaury. Grupa aktywnie uczestniczyła w zabawach ruchowych, manualnych. Kosy w magicznym pudełku odnalazły szkielet dinozaura. Rozmawialiśmy o życiu dinozaurów, i w  jaki sposób chroniły się i wzajemnie sobie pomagały oraz porównywaliśmy zęby dinozaurów roślinożernych a mięsożernych. Kolejnym etapem było odciśnięcie swojego ulubionego dinozaura w masie solnej. Na zakończenie każdy ułożył dinozaura z trzech elementów, efektem tego jest plakat z dinozaurami.

W Dzień Dinozaura podczas zajęć dodatkowych dzieci zamieniły się w małych archeologów i paleontologów. Zapisywały również swoje imię za pomocą hieroglifów.