Koronawirus. Jak rozmawiać i wspierać dzieci w tym trudnym czasie.

Drodzy Rodzice,

Serdecznie polecam i zachęcam do wysłuchania webinarium, zorganizowanego przez Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej pt. „Koronawirus: Jak rozmawiać i wspierać dzieci w tym czasie?”.

Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jest trudna dla nas wszystkich. Niełatwo nam pogodzić się

z izolacją i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Zmiany te tym bardziej trudno zrozumieć dzieciom, wyrwanym nagle ze swoich rytuałów, pozbawionym towarzystwa rówieśników, możliwości spacerów w ulubione miejsca, zabaw ruchowych na przydomowych placach.

Jesteście Państwo rodzicami dzieci w różnym wieku. Inaczej na tę sytuację reaguje przedszkolak,

a inaczej – dziecko w wieku szkolnym czy nastolatek. Dlatego też rozmowy na ten temat powinny przebiegać w sposób dostosowany do wieku dziecka. Jak więc rozmawiać? Jak zaopiekować się trudnymi emocjami dziecka – np. lękiem, złością – związanymi z pandemią? W jaki sposób wesprzeć dziecko, które tęskni za przedszkolem lub szkołą i znajomymi? Jak rodzeństwo może się wzajemnie wspierać? Jak w tym wszystkim rodzic może zadbać sam o siebie? Na te wszystkie pytania odpowiedzi udziela dr Magdalena Śniegulska, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

link do webinarium:

https://liblink.pl/Au8a5uajcT

Z ciepłymi pozdrowieniami życząc wszystkim dużo zdrowia

Marta Kujawska – Greszczuk