Archiwum miesiąca: wrzesień 2019

Bociany – Dzień Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka w naszej grupie odbyło się przedstawienie pt.”Ptasie radio” w wykonaniu dzieci ze starszych grup. W tym dniu bawiliśmy się balonami i bańkami mydlanymi. Dzielne przedszkolaki otrzymały medal za przejście przez tor przeszkód.

Sójki – spotkanie z mamą Szymona

W ramach współpracy z rodzicami oraz promowaniu czytelnictwa, naszą grupę odwiedziła mama Szymona. Dzieci wysłuchały przygód „Tupcia Chrupcia”, a Szymon…? Szymon był baaaardzo dumny, że to właśnie Jego mama odwiedziła nas w przedszkolu.📖 😊

Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka.
Korzyści czytania dzieciom:

• daje dziecku wiedzę o sobie i otaczającym go świecie
  • rozwija kompetencje poznawcze
  • usprawnia myślenie, pamięć i mowę
  • uczy świata
  • pomaga oswoić trudne tematy i pokonywać lęki
  • daje wzory osobowe oraz wskazówki, jak postępować w nieznanych dotąd sytuacjach
  • rozwija zainteresowanie słowem pisanym oraz rozbudza w dziecku gotowość do samodzielnego czytania
  • rozwija kreatywność i wyobraźnię
  • uczy rozwiązywać problemy oraz wyciągać logiczne wnioski
  • jest świetnym pretekstem do rozmowy i wyprawy w miejsca związane z jej tematem
  • buduje więź miedzy dzieckiem, a rodzicem
sdr

13.09.2019 – nadanie przedszkolu imienia Juliana Tuwima.

13.09.2019 odbyła się w Naszym przedszkolu piękna uroczystość. Przedszkolu nadano imię Juliana Tuwima. Z tej okazji dzieci wraz z nauczycielami i Dyrekcją przedszkola przygotowały przedstawienie nawiązujące do twórczości poety. Dzieci spisały się wspaniale!

Gościliśmy u siebie wielu gości, a na koniec był przepiękny tort w kształcie lokomotywy i pociągu rodem z wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Jaskółki – święto kropki :)

16 września obchodziliśmy święto kropki. Obejrzeliśmy film o dziewczynce, która dzięki małej kropce odkryła w sobie talent, były tańce do „kropkowej muzyki” oraz oczywiście kodowanie. Tym razem układaliśmy sudoku z kółek, na których były przedstawione różne umiejętności. To było bardzo trudne zadanie. Ale daliśmy radę!