Archiwum miesiąca: czerwiec 2019

Wilgi – magiczna woda

Do kolejnego doświadczenia z wodą przygotowaliśmy miski, szklanki, kieliszki. Dzieci najpierw obserwowały jak napełnioną szklankę z wodą przykryliśmy kartką, a następnie odwróciliśmy szklankę dnem do góry….woda nie wylewa się ze szklanki- kartka utrzymała ciecz w naczyniu…. Utrzymanie się kartki na szklance wypełnionej wodą zawdzięczamy napięciu powierzchniowemu, ale nie tylko temu.. Powietrze wewnątrz szklanki ma mniejsze ciśnienie niż to, które napiera na nią od spodu. Ta różnica ciśnień jest wystarczająca do utrzymania nie tylko kartki… Każdy samodzielnie próbował wykonać to doświadczenie…. najpierw z wykorzystaniem kieliszka, a potem szklanki.

Wilgi – wędrująca woda

Kolejnym doświadczeniem jakie przeprowadziliśmy to eksperyment ukazujący przemieszczanie się wody po papierowych ręcznikach. Przygotowaliśmy sześć szklanek, do co drugiej wlaliśmy wodę i barwnik. Do szklanek włożyliśmy złożone w paski papierowe ręczniki. A potem czas na obserwacje…

Wilgi – warsztaty biblioteczne

W maju grupa Wilg odwiedziła Mediatekę w Straszynie. Pani Iza oprowadziła dzieci po Mediatece i powtórzyła wraz dziećmi najważniejsze informacje dotyczące wypożyczania książek i nie tylko…, podczas warsztatów, każdy wykonał swoją wyjątkową zakładkę do książki…, dzieci wybrały książki, które wypożyczyliśmy do przeczytania w przedszkolu…

Wilgi – Urodziny Igora i Miłosza

W ostatni piątek miesiąca maja w naszej grupie odbyły się urodziny Igora i Miłosza . Tego dnia odbyło się wiele zabaw ruchowych przy muzyce z użyciem balonów , chusty animacyjnej , wiatraka matematycznego i wiele innych atrakcji . Na zakończenie zabawy odbył się słodki poczęstunek.


Bociany – „Sprintem do Maratonu”

Bociany wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie dla Przedszkolaków pt. „Sprintem do Maratonu” organizowanym przez Bliżej Przedszkola. Na początku krótka rozgrzewka, a potem… Gotowi… do startu… START!!!! i to wszystko na naszym boisku obok przedszkola! Każde dziecko dostało swój indywidualny numer na koszulkę, a po biegu MEDAL.