MasterChef – Jaskółki

W dniu 24.05. Jaskółki brały udział w przedszkolnej edycji MasterChefa. Pracowały w zespołach czteroosobowych tworząc zdrowe kanapki. Każdy zespół wykazał się pomysłowością: Pierwszy zespół opracował bardzo kolorowe bogate w witaminy kanapki. Drugi zespół nie mogąc zdecydować się jakie wybrać produkty tworzył kreatywne kanapki z ogórkami, gdyż tylko te produkty udało im się zdobyć w wymaganym czasie. W trzecim zespole praca szła szybko w wymaganym czasie przygotowali własne kanapki nadziane szaszłykowymi kombinacjami i wspólną sałatkę warzywną z oliwkami. Czwarty zespół to mistrzowie typowych znanych nam kanapek, które zrobili z precyzją. Dzieci były z siebie bardzo dumne, zjadły ze smakiem swoje kanapki, no i oczywiście wszyscy dostali drobny upominek za udział. Było radośnie , twórczo i smacznie.

Sprintem do Maratonu – Jaskółki

W dniu 24.05. Jaskółki brały udział w biegu organizowanym dla całego przedszkola na terenie boiska. Po przebiegnięciu przewidzianego dystansu bawiliśmy się na placu zabaw, korzystając ze słonecznej pogody.

Mediateka – Jaskółki

20.05.2019
Korzystaliśmy z gościnności Mediateki, pani prowadząca spotkanie zapoznała nas z zasobami tej instytucji. Zrobiliśmy  własnoręcznie zakładki do książek.

Wilgi – Sprintem do Maratonu

Grupa Wilgi wzięła udział w V Ogólnopolskim Maratonie dla Przedszkolaków pt. „Sprintem do Maratonu” organizowanym przez Bliżej Przedszkola. Dzieci biegły na naszym boisku przy przedszkolu. Każde dziecko dostało swój indywidualny numer na koszulkę. Na zakończenie każdy otrzymał medal.

Wilgi – Doświadczenie „Chemiczne Jojo”

W ramach realizacji projekt „Mały-Wielki Odkrywca” dzieci przeprowadziły doświadczenie „Chemiczne Jojo”.
Krople zabarwionego octu wpuszczone do dzbanka z olejem i sodą powoli opadają na powierzchni sody i tam następuje reakcja. W wyniku połączenia octu (kwasu) i sody (zasady) następuje wytworzenie się gazu – dwutlenku węgla (CO2), który otacza kropelki wpuszczonego octu, a te stają się przez to lżejsze i unoszą się do góry. Gdy nasze niebieskie i zielone kropelki wypłyną na powierzchnię oleju tam gaz ulatnia się, a cięższe krople z powrotem opadają na dno i reakcja się powtarza. Krople wędrują od góry do dołu.

Konkurs z „Pierwszej Pomocy”

Nasze przedszkole uczestniczyło w konkursie „Przedszkolak chociaż nie duży to pomocą zawsze służy” organizowanym przez Przedszkole Tik -Tak. Reprezentowała nas dumnie czteroosobowa grupa dzieci. Podczas konkursu dzieci zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Dziękujemy bardzo.

Wilgi – Ogródek

Przesadziliśmy sadzonki wyhodowane w sali do Ogródeczka na terenie przedszkolnym. Zasialiśmy również warzywa.

Wilgi – „Złapmy Lwa”

W naszej grupie odbyły się rozgrywki wewnątrz – grupowe do Turnieju Szachowego „Złapmy Lwa” . Podczas gry dzieci ćwiczyły ważne umiejętności takie jak: myślenie logiczne, pamięć i orientację przestrzenną, umiejętność analizy i rozwiązywania problemów, wyobraźnię, koncentrację, umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Wilgi- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji Dnia Bibliotekarza nasza grupa odwiedziła panie Bibliotekarki w Mediatece. Złożyliśmy paniom życzenia i wręczyliśmy kwiatki. Pani Grażyna przeczytała nam książeczkę. Poczęstowaliśmy się cukierkami i wypożyczyliśmy książkę dla naszej grupy.

Bociany – Magiczny teatrzyk Kamishiba

W ramach współpracy miedzygrupowej, Bociany zostały zaproszone przez Panią Kasię i Jej grpę, WILGI, na inny niż wszystkie…. Magiczny Teatr Kamishiba czyli papierowy teatr lub teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i ciekawością słuchały i oglądały opowiadanie pt. „Czułość”

Bociany – Książki

Wspólnie zastanawialiśmy się, jak dbać o książki i naprawialiśmy te, które są w przedszkolu. Stworzyliśmy kodeks jak korzystać z książek, który zawisł na naszej tablicy w sali, a zakładki, samodzielnie zrobione przez dzieci, będą im służyły.