Archiwum miesiąca: marzec 2019

Wilgi – doświadczenia przyrodnicze.

Nadeszła wiosna a wraz z nią obserwacje przyrodnicze. Położyliśmy ziarenka fasoli i cebulę na gazie umieszczonej na słoiku. Wlaliśmy odpowiednia ilość wody. Umieściliśmy słoiki na parapecie. A teraz cierpliwość i obserwacje zachodzących zmian……

Wilgi – doświadczenie z jajkiem

Kolejnym doświadczeniem w ramach realizacji projektu „Mały – Wielki Odkrywca”jest eksperyment z jajkiem. Wybieramy butelkę, której otwór jest mniejszy od jajka. My użyliśmy dużej butelki po napoju. Jeśli wybierzecie podobnej wielkości butelkę musicie użyć do eksperymentu długich zapałek, jeśli wybierzecie mniejszą możecie korzystać ze standardowych zapałek. Dlaczego tak się dzieje? Zapałka ogrzewa cząsteczki powietrza w butelce, przez co odsuwają się od siebie i nieco powietrza uchodzi z butelki. Gdy płomień gaśnie, cząsteczki powietrza się ochładzają i zbliżają do siebie. W normalnych warunkach powietrze z zewnątrz dopełniłoby butelkę, jednak na przeszkodzie stoi jajko. Ciśnienie powietrza na zewnątrz butelki jest tak duże, że wciska jajko do wewnątrz.

Wilgi – powitanie wiosny.

Grupa Wilgi aktywne uczestniczyła w zabawach ruchowych dotyczących pierwszego dnia wiosny. Następnie dzieci wybrały się na pochód z Marzannami oraz instrumentami muzycznymi, aby pożegnać zimę a powitać wiosnę.  W naszej grupie, były cztery piękne Marznny,  które wykonały dzieci wraz z Rodzicami. Dziękujemy bardzo grupa Wilgi wraz z wychowawcami.

Wilgi – ciekawostki o kosmosie

Podczas wspólnych zabaw, ciekawych filmów edukacyjnych, prezentacji, gier dzieci poznawały ciekawostki o kosmosie. Wspólnie utworzyliśmy „Kącik kosmiczny”, który posłużył do poszerzenia wiedzy na ten temat.

Skowronki poczuły wiosnę.

Skowronki poczuły wiosnę. Zakwitły u nas już bazie kotki. A nasze koszulkowe bliźniaki mają doskonałe humorki. Reszta dzieci wcina owoce aby mieć siłę i zdrowie na liczne zajęcia. Tym razem plastelina poszła w ruch.

Skowronki

Przyjechały zamówione materiały plastyczne dla Skowronków. Jednak najlepsza zabawa jest z rozpakowywania ich a nie z samego użytkowania. Folia, karton… i zabawa przednia.

Drodzy Rodzice… Pomagamy ….

Po raz kolejny bierzemy udział w akcjach charytatywnych… W dzisiejszym świecie nie wszyscy mają równe szanse. Takim osobom trzeba Pomagać. Przede wszystkim dlatego, że pomoc słabszym, pokrzywdzonym sprawia, że możemy naprawdę nazwać się ludźmi. Pomaganie innym bez oczekiwania na policzalne korzyści sprawia, że każdy czuje się lepszy, bardziej wartościowy. Pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje.
Tym razem potrzebna pomoc:

– dla Seniorów z fundacji „Pomagać warto” w Pruszczu Gdanskim, potrzebna jest żywność długoterminowa, pościel, ręczniki itp.
– dla Dzieci z z pobliskiego Domu dla Dziecka – słodycze
– dla Dzieci i Dorosłych – Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, potrzebne są bandaże, gazy, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, środki do dezynfekcji ran (tylko w proszku).
Pomagamy… ❤️