Archiwum miesiąca: luty 2019

Wilgi – bal karnawałowy

Karnawał to czas zabawy i balu w ciekawych strojach karnawałowych. Nasza grupa zaprezentowała swoje stroje na czerwonym dywanie… Następnie bawiliśmy się przy muzyce… Odbyły się różne konkurencje. Na zakończenie balu czekał na nas słodki poczęstunek.

Wilgi – Kaszuby witają nas…

Drugie spotkanie na temat „Kaszub” z panią Ewą z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka. Dzieci z naszej grupy zostały zapoznane z zwyczajami, symbolami kaszubskimi, wykonały wspólny taniec oraz nauczyły się piosenki o Kaszubach.

Wilgi i Jaskółki – Projekt PCK „Ja i moje zęby”

W drugim tygodniu ferii w grupie Wilg i Jaskółek realizowany był projekt „Ja i moje zęby” Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem projektu jest edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej – „prozdrowotna edukacja dzieci prowadzona od najmłodszych lat jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości”. Podczas realizacji projektu dzieci bawiły się: przy piosence pt. „Myj zęby”, podczas „Rymowanki – pokazywanki” – „Mały ząbek”,  w zabawę ruchową „Sałatka owocowa”, w zabawę edukacyjną „Prawda i fałsz”…… Porównywały ilość zębów mlecznych i stałych, korzystając ze specjalnych plansz. Układały mleczne zęby z nakrętek, pokazywały jak prawidłowo należy myć zęby, pokazując na „modelu” …….

Bociany – mistrzowie ceramiki

Kolejne działanie sensoryczne za nami. Tym razem dzielnie wygniataliśmy i łączyliśmy składniki na masę ceramiczną, z których wycinaliśmy niesamowite ozdoby. Aby nadać im ciekawą fakturę, wałkowaliśmy naszą masę specjalnymi wałkami o fantazyjnych wzorach. Po wyschnięciu masy, aby jeszcze bardziej upiększyć nasze dzieła, za pomocą gąbek pomalowaliśmy je złotą i srebrną farbą.

Bociany – Mali Ratownicy

To było prawdziwie wyzwanie dla Bocianów! Przeszliśmy bardzo ważne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dzięki studentom z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dowiedzieliśmy się jak pomóc w nagłych i niespodziewanych wypadkach, przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe, a co najważniejsze mieliśmy okazję nauczyć się wykonywania resuscytacji na fantomie. Wynieśliśmy bardzo istotną wiedzę z tych zajęć, a niektórzy zapragnęli zostać ratownikami medycznymi w przyszłości :).