Zdrowo jem więcej wiem – Jaskółki

W ramach akcji Zdrowo jem więcej wiem dowiedzieliśmy się o korzyściach picia wody dla naszego mózgu.
Robiliśmy prace plastyczne o kropelkach wody ,oraz degustowaliśmy wodę.
Od tej pory dzieci bardziej świadomie po wodę sięgają.

Straż Gminna – Jaskółki

We wtorek 27.11. odwiedził nas pan ze Straży Gminnej. Podczas spotkania utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat bezpieczeństwa na drogach, chodnikach w samochodzie. Ćwiczyliśmy pozycję bezpieczną podczas ataku psa. Na koniec każdy otrzymał odblask żeby być widocznym na drodze, a panu wręczyliśmy podziękowanie w imieniu całego przedszkola.

Zamki, rycerze oraz figury geometryczne – Kosy

Dzieci oglądały ilustracje z zamkami. Rozmawialiśmy o życiu dawniej i dziś. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia o rycerzach. Co mogą mieć wspólnego figury geometryczne z zamkami, rycerzami? Dzieci utrwalając poznane figury geometryczne zrobiły piękne prace plastyczne- zamki.

Cyfra 7 – Kosy

Dzieci poznały cyfrę 7. Liczyliśmy palce, przedmioty. Dzieci układały cyfrę 7 z włóczki oraz z koralików. Dzieciom tak spodobały się zajęcia, że pobawiliśmy się w układanie przedmiotów, zwierząt z łańcucha z koralików. Reszta grupy odgadywała, co to jest?

Szpital Pluszowego Misia – Kosy

W poniedziałek gościły u nas studentki Gdańskiej Akademii Medycznej. Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoje misie. Chore misie w roli pacjentów otrzymały pomoc, oraz zalecenia wypisane na recepcie.

Szyjemy książki sensoryczne- Jaskółki

W drugiej połowie listopada w ramach zajęć kreatywnych Jaskółki  szyły książki sensoryczne.
Z radością przyznajemy,ze choć dzieci robiły to pierwszy raz sprawność ich szycia była dla nas miłym zaskoczeniem.
Książki będą w naszej biblioteczce możliwe do oglądania dla wszystkich zainteresowanych dzieci.