Archiwum miesiąca: maj 2018

Czytanie bajek – Sikorki.

Uczniowie z Gimnazjum z Zespołu szkół w Straszynie przyszli czytać dzieciom bajki. Wiktor i Agata z klasy III c przeczytali ” Urodzinową ucieczkę Marudy”, ” Franklin mały chwalipięta”.

Piątkowa energia zabawy – Wróbelki.

WRÓBELKI BARDZO LUBIA GRAC W MAGICZNA PODŁOGĘ ORAZ TAŃCZYĆ. Dlatego w piątkowe przedpołudnie dały upust swojej energii wesoło się bawiąc. PRAWDZIWYMI HITAMI lubianym przez dzieci SA PIOSENKI CRAZY FROG , WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO I PIOSENKA MINIONKÓW. Od balu karnawałowego po dziś są prośby o tę utwory, które jak dotąd nikomu się nie znudziły.

Bańki łap! – Jaskółki.

Piękna pogoda, więc zajęcia matematyczno-przyrodnicze tym razem poza budynkiem. Co to było za mydlane szaleństwo! Najpierw mieliśmy okazję schować się w ogromnej bańce mydlanej, a potem puszczaliśmy gigantyczne bańki. Im większe, tym lepsze!

Koszary w grupie Jaskółek.

Kolejna niespodzianka! Niby zajęcia matematyczno-przyrodnicze, a tu nagle wojsko! Nie pozostało nam nic innego jak zmienić się w żołnierzy i poznać wszystkie wojskowe tajniki. Odbyliśmy musztrę, przeszliśmy prawdziwe ćwiczenia i szkolenie, a na koniec sprawdziliśmy, co znajduje się w ekwipunku żołnierza.

Z wizytą w Mediatece – Jaskółki.

Naszą grupę spotkał prawdziwy zaszczyt, gdyż w imieniu naszego przedszkola poszliśmy podziękować za współpracę oraz złożyć życzenia z okazji Dnia Biblioteki i Bibliotekarza Paniom pracującym w Mediatece w Straszynie. Po krótkim występie artystycznym i wręczeniu kwiatów oraz przygotowanych laurek, wzięliśmy udział w bardzo interesującej lekcji bibliotecznej. Zapoznaliśmy się bliżej z Julianem Tuwimem oraz wierszem „Lokomotywa”, a nawet mieliśmy wsiąść do wagonu pociągu z utworu. Na koniec udaliśmy się w podróż dookoła Mediateki, aby dokładnie zapoznać się z jej każdym zakątkiem.

Skrzydlaci przyjaciele – Jaskółki i Kosy

Podczas majówkowych zajęć matematyczno-przyrodniczych zostaliśmy bardzo zaskoczeni przez niezwykłych gości. Okazało się, że przybyły do nas… Prawdziwe gołębie! Nie tylko mogliśmy zapoznać się z przybyszami, ale również dowiedzieliśmy się co nieco na temat ich pożywienia, życia i rozwoju.

Matematyczna piramida – Jaskółki.

Kolejne matematyczne wyzwanie przed Jaskółkami. Tym razem nie tylko zmagaliśmy się z działaniami, ale także z ich niezwykłym zapisem, gdyż rozwiązywaliśmy tajemnice matematycznych piramid. Na koniec naszych obliczeń czekało na nas hasło zagadka, więc musieliśmy pracować w prawdziwym skupieniu, aby móc je poznać.

Robota z robotami – Jaskółki.

Na zajęciach matematyczno-przyrodniczych czekała na nas ogromna niespodzianka! Mieliśmy okazję zapoznać się z prawdziwymi robotami, a raczej robocikami ze względu na ich wielkość. Roboty odpowiadały na nasze wymyślne pytania, a na koniec stworzyliśmy samodzielnie trasę w kształcie misia po której z prawdziwą płynnością poruszały się roboty.

Konkurs „Wiem, co jem” – Jaskółki.

Jako reprezentanci naszego przedszkola Nikodem, Gabryś i Kaja udali się na konkurs „Wiem, co jem” do Przedszkola „Tik Tak”. Podczas trwania konkursu zmagaliśmy się z wieloma zadaniami. Prezentowaliśmy swoją grupę oraz stworzony wspólnie plakat dotyczący wpływu cukru na zdrowie, odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zdrowego odżywiania, a na koniec samodzielnie wykonaliśmy zdrowy deser. Mimo dużej i doskonale przygotowanej konkurencji z innych placówek udało się nam zdobyć pierwsze miejsce! Nikodemowi, Gabrysiowi i Kai jeszcze raz gratulujemy, tak jak innym uczestnikom :)!

Planowanie ogrodu – Jaskółki.

Dzisiaj z wizytą przyszedł do nas znajomy Pan Ornitolog, który okazało się, że zna się nie tylko doskonale na ptakach, ale również na ogrodach. Wspólnie mieliśmy okazję rozplanować nasz przedszkolny ogród, a na koniec mogliśmy poczuć się jak projektanci zieleni i samodzielnie stworzyć projekt i aranżację przedszkolnego podwórza.

Bułeczki – Jaskółki.

Kolejna kulinarna przygoda. Tym razem piekliśmy własne pieczywo, a konkretnie bułki! Radości była ogromna, szczególnie jak mogliśmy obserwować bułeczki rosnące pod wpływem drożdży. Jednak najważniejszym elementem była degustacja, bo nasze pieczywo było lepsze niż z niejednej piekarni ;).

Zabawy z klockami – Jaskółki.

Na zajęciach z cyklu matematyczno-przyrodniczych mieliśmy okazję budować z klocków. Nie tylko wymyślaliśmy sposób na stworzenie jak najwyżej, ale także układaliśmy wylosowane cyfry. Zabawa obudziła w nas prawdziwych konstruktorów!

Gospodarska matematyka ;) – Jaskółki.

Przy okazji poznawania różnych aspektów i tajemnic gospodarstw wkradła się do nas matematyka. Sprawnie liczyliśmy i tworzyliśmy działania posługując się liczmanami-traktorami. Na koniec zajęliśmy się pracami manualnymi i stworzyliśmy urocze krowie pyszczki :).