Archiwum miesiąca: luty 2018

Kosy – zajęcia z mamą Judytki.

We wtorek odwiedziła nas Pani Ewelina, która przybliżyła dzieciom zawód kucharza. Dzieci dowiedziały się o właściwościach zdrowotnych jajek  oraz w jakich ilościach w ciągu tygodnia można je spożywać. Poprzez zabaw badawczych sprawdzały, co się dzieje z białkiem podczas ubijania. Dziękujemy bardzo grupa Kosy wraz z wychowawcami 😁

REKRUTACJA DLA DZIECI 3-LETNICH I 6-LETNICH.

Szanowni Państwo

Gminne Przedszkole w Straszynie informuje, iż prowadzi rekrutację dla dzieci 3 – letnich i 6 – letnich.
W załączonych dokumentach znajdują się zasady i terminy rekrutacji.
Druki dostępne są także w placówce.
Niebawem opublikujemy terminy przyjmowania wypełnionych dokumentów wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi spełnianie konkretnych kryteriów – z uwagi na bieżąca pracę Przedszkola bardzo prosimy o ich przestrzeganie.

Dzień Dinozaura – Kosy.

Dnia 26 lutego w grupie obchodziliśmy DZIEŃ DINOZAURA. Dzieci przyniosły figurki dinozaurów, książeczki, kolorowanki, pluszaki oraz przebrały się za dinozaury. Grupa aktywnie uczestniczyła w zabawach ruchowych, manualnych. Kosy w magicznym pudełku odnalazły szkielet dinozaura. Rozmawialiśmy o życiu dinozaurów, i w  jaki sposób chroniły się i wzajemnie sobie pomagały oraz porównywaliśmy zęby dinozaurów roślinożernych a mięsożernych. Kolejnym etapem było odciśnięcie swojego ulubionego dinozaura w masie solnej. Na zakończenie każdy ułożył dinozaura z trzech elementów, efektem tego jest plakat z dinozaurami.

W Dzień Dinozaura podczas zajęć dodatkowych dzieci zamieniły się w małych archeologów i paleontologów. Zapisywały również swoje imię za pomocą hieroglifów.

Wilgi – urodziny Zuzi.

Dzisiaj mieliśmy super imprezkę – Zuzia obchodziła swoje 5 urodziny! Dziękujemy Rodzicom Zuzi za przygotowanie poczęstunku oraz balony, maski i gwizdałki 🙂

Strój dla Supełka – SKowronki

Skowronki wzięły się do pracy i to nie byle jakiej. Zostały na jeden dzień projektantami mody. Wspólnymi siłami stworzyły projekt stroju balowego dla Supełka – naszego przewodnika po zakamarkach wiedzy i nauki. I powstało DZIEŁO.

Bal karnawałowy – Skowronki

Zaraz po feriach odbył sie bal karnawałowy. Szaleństwo i zabawa – tak po krótce można to opisać. Jednak i tak prym wiodły zadania dla dzieci. Zadanie specjalne miała Emilka, która robiła nam zdjęcia. A wygrało zadanie nazwane przez dzieci „zaczarowany balon”. No jakim cudem on wisi przy ścianie bez kleju, no jak? Ale jak pani zapala świeczkę przy pomocy palca, hmm…? Czarownica???