Magnes -Sikorki.

Jakie właściwości ma magnes?Jakie ma zastosowanie? Na te i inne pytania odpowiedziała pani Ola podczas zajęć 13 grudnia.

Gdańska Akademia Przedszkolaka – Dzielnice Gdańska. Sikorki.

Dzieci uczestniczyły w lekcji z panią Ewą Kowalską pt. ” Dzielnice Gdańska.”  Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, dlaczego Gdańsk jest podzielony na mniejsze jednostki i jak wyglądają dzielnice na planie miasta? Która z nich jest największa, a która najmniejsza? W jakiej dzielnicy leży Wasze przedszkole i czym się ona charakteryzuje?

Dzieci poznają wybrane dzielnice i ich charakterystyczne cechy: Aniołki , Letnicę, Brzeźno i Stogi, Wyspę Sobieszewską, Oliwę, Przymorze, Zaspę, Chełm, Piecki Migowo. Dowiedzą się, gdzie leży Główne a gdzie Stare Miasto (oba w granicach dzielnicy Śródmieście), a wszystko to przeplatane będzie zabawami.

Odwiedziny Mikołaja.

04 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci, pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynki. Każda grupa przygotowała ciekawe prace plastyczne wykonane różnorodnymi technikami co sprawiło, że były oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowały piosenki Mikołaj pomagał  grając na gitarze oraz wiesze. Na koniec Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.