Skowronki – zajęcia mat- przyr.

27.11.2017 z młodszymi kolegami z grupy Sójek , nasze Skowronki po raz kolejny uczestniczyły w widowiskowym edukacyjnym pokazie. Pani Ola i …..pani Ola tym razem odkryły przed dziećmi tajemnice ciekłego azotu.

Skowronki – wizyta w szkole.

27.11.2017 Skowronki wybrały się na spacer do Zespołu Szkół w Straszynie. Były swego rodzaju listonoszami, ponieważ zanieśliśmy list do tamtejszej pani dyrektor z prośbą o możliwość częstszych wizyt w szkole. Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej przygotować się do pierwszej klasy. Zaczynamy małymi kroczkami przyzwyczajać sie do ogromu i rozkładu szkolnego budynku. Przy okazji chcemy odwiedzać starsze rodzeństwo oraz poznawać opinie zeszłorocznych zerówkowiczów.

Skowronki – Dzień Pluszowego Misia

24.11.2017 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki, ktore towarzyszyły nam przez cały dzień. Zabawom nie było końca: wieża z maskotek, gimnastyka z pluszakami, zawody w jedzeniu miodku bez użycia rąk oraz udział w konkursie plastycznym na wyklejanie misia kulkami bibuły – to wszystko było bardzo miłe. Jednak najbardziej dzieci doceniły powierzanie tajemnic najlepszemu przyjacielowi jakim jest pluszak.

Skowronki – wystawa.

Skowronki realizując temat „Mali artyści” miały okazję doświadczać sztuki na własnej skórze. Wspólne malowanie farbami, rzeźbienie dłutami oraz tworzenie grafitti sprawiło dzieciom wiele radości. Oprócz tego Skowronki poznały wybrane dzieła sztuki nowoczesnej, najbardziej znane obrazy i rzeźby, „odwiedziły” Luwr podczas oglądania prezentacji multimedialnej oraz poznały kilka profesjonalnych określeń, np. blejtram, które było nie lada wyzwaniem do powtórzenia.

Skowronki – wyjście do Mediateki.

23.11.2017 Skowronki odwiedziły Mediatekę. Treści idealnie wpisały się w tematykę omawianą  w przedszkolu. Zajęcia pt.: „Nie taki prąd straszny” to szereg informacji praktycznych skąd się bierze prąd oraz wiedza z najbliższego otoczenia. Przecież w Straszynie też mamy elektrownie.

Skowronki – rozmowy o emocjach.

Dzień 22.11.2017 oprócz dobrej zabawy wykorzystaliśmy na rozmowę o naszych uczuciach. Dzieci nie mają sposobności wyrażania uczuć, kiedy ważna jest emocja nie powód. To znaczy jest mi smutno ale nie bardzo wiem czemu. Stąd zrodził się pomysł, żeby w sali powstał barometr uczuć i zachowania. Smutna i wesoła minka ze sznureczkiem oraz światła: zielone, żółte i czerwone do których można przypiąć swoją klamerkę pomagają dzieciom nazywać emocje i uczucia. W tym dniu wrażliwość dzieci  ujawniła się również „dzięki” sytuacji z psem, którego dzieci nazwały „Zimorek”.

Skowronki – spotkanie z p. Piotrem.

21.11.2017 nasze całe przedszkole i zarazem grupę Skowronków odwiedził pan Piotr Kamont ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie. Opowiedzial dzieciom wiele ciekawostek dotyczących ptaków z nazw poszczególnych grup oraz uwrażliwił dzieci na odpowiednie dokarmianie ptaków. Pamiętajmy, że ptaki dokarmiamy ziarnami!

Skowronki – szaliki.

21.11.2017 Skowronki uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem szalików. Kto powiedział, że szalik nie nadaje się do ćwiczeń gimnastycznych, nauki mierzenia długości, rozwijania sprawności rąk czy trenowania celnego rzucania?

Skowronki – umuzykalnianie.

Na przełomie października i listopada Skowronki poznawały wartości nut. A na zajęciach umuzykalniających z panią Magdą próbowaliśmy wcielić zdobytą wiedzę w życie wykorzystując instrumenty. Oj, było wesoło….

Skowronki – zajęcia „Zaklęte w Bursztynie”.

13.11.2017 odwiedziła nas p. Ewa z Gdańskiej Akademii Przedszkolaka z zajęciami pt.: „Zaklęte w bursztynie”. Dzieciom najbardziej podobały sie eksponaty przywiezione przez p. Ewę. Chociaż z niekrywaną ciekawością wykonywały równiez eksperymenty z kisielem i rodzynkami.