Archiwum kategorii: WILGI

Wilgi – Światowy dzień zwierząt

Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się tez, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbyły się również rozmowy na temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy. Dzieci przyniosły wiele ciekawych książek o zwierzętach, maskotek oraz zdjęć swoich pupili; na koniec wykonały piękne lwy z uzbieranych liści.

Wilgi – Dzień przedszkolaka

20 września obchodzimy bardzo ważne święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wilgi rozpoczęły zabawę od stworzenia medali „super przedszkolaka”. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych, pokonywały tor przeszkód. Nie obyło się bez zabaw z chustą i wspólnego tańca. Na koniec zrobiliśmy małe „piana party”.

Wilgi – Międzynarodowy Dzień Kropki

To święto obchodzone jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Oglądaliśmy film pt.: „The dot”, robiliśmy piękne prace plastyczne, które ozdobiły naszą salę tworząc piękną wystawę.