Archiwum kategorii: JASKÓŁKI

Wizyta taty Uli – Jaskółki

Do naszej grupy Jaskółki przyszedł tata Uli pan Krystian. Opowiedział dzieciom o swoich pasjach oraz pokazał wiele ciekawych urządzeń m.in. mierniki, czujniki, pompki, wiertarkę 😁 Na zakończenie każdy otrzymał balon nadmuchany specjalnym gazem😁

Tydzień legend – Jaskółki

W grupie Jaskółki w ramach realizacji projektu edukacyjnego Piękna Polska Nasza Cala. Zrealizowała zadanie dotyczące Polskich legend. Dzieci zapoznały się z legendami takimi jak : Wars i Sawa, Syrenka Warszawska, Smok Wawelski, Kwiat Paproci oraz o Lechu, Czechu i Rusie.

Słodkie motylki – Jaskółki

Zaczęło się jak zwykle niewinnie. Jedna książeczka, oczywiście z Kubusiem Puchatkiem w roli głównej i od razu 1000 pomysłów. Jak jest pomysł musi być działanie. Szybkie zakupy i mamy co robić. Grupa Jaskółek zrealizowała zmodyfikowany przepis na słodkie motylki. Słodkie i w miarę zdrowe, ponieważ spora ilość owoców to już nasz freestyle, a nie przepis. Znalazły się jeszcze serki twarożkowe w różnych smakach i hmm… co tam nam wpadło do rączki. Nawet pani Marta złapała chyba motylka w locie. A może to był ślimak?;))). Wszystko jedno i tak smaczne!!!

Wizyta mamy Oli – Jaskółki

Dziękujemy mamie Oli za zajmujące zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania oraz funkcjonowania układu pokarmowego. Zabawa z liną na długo utkwiła dzieciom w pamięci – obrazowo przedstawiła długość naszych jelit zachwyciła wszystkich. DZIĘKUJEMY

Programowanie – Jaskółki


Kilka zdjęć informatycznych z naszym przyjacielem Photonem i już nawet programowanie nie jest straszne. Może początki były trudniejsze i trzeba było – wyobraźcie sobie – WSPÓŁPRACOWAĆ, żeby zrealizować zadanie. Ale radość końcowa bezcenna.