Archiwum kategorii: KONKURS „PTASIA POEZJA”

„Ptasia Poezja” – ogłoszenie wyników VI edycji miedzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Nauczycielom z przedszkoli i szkół gminy Pruszcz Gdański za udział w kolejnej edycji recytatorskigo konkursu organizowanego przez nasze przedszkole. W tym roku konkurs miał charakter cyfrowy. Podajemy wyniki konkursu: w kategorii wiekowej 5 latki: I miejsce Antonina Komar; II miejsce Piotr Trzeciak; III miejsce Helena Okurowska; wyróżnienie Lena Kopania. W kategorii wiekowej 6 latki: I miejsce Agata Kijak; II miejsce Julia Matera; III miejsce Piotr Nowak; wróżnienie Lilianna Świtek. Wszystkim bioracym udział GRATULUJEMY!!!

Wyniki konkursu „Ptasia poezja”

Witamy,

Z przyjemnością informujemy, iż Cyfrowy Konkurs Recytatorski pt. „Ptasia Poezja” (V Edycja) został rozstrzygnięty. Na wstępie bardzo dziękujemy wszystkim placówkom, dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za udział i zaangażowanie w tę niecodzienną formę konkursu recytatorskiego. Tym bardziej cieszy nas tak duża ilość nadesłanych zgłoszeń. Jak samo Jury przyznało, tegoroczne występy były naprawdę na bardzo wysokim poziomie i niezwykłą trudność stanowiło ocenienie ich oraz wyłonienie zwycięzców.

Z ogromną satysfakcją ogłaszamy wyniki:

Grupa wiekowa 5-latki:
I miejsce: Agata G. (Publiczne Przedszkole Tik-Tak w Straszynie) oraz Weronika K. (Publiczne Przedszkole Rodzinne Rotmanka)
II miejsce: Lev S. (Publiczne Przedszkole Rodzinne Rotmanka)
III miejsce: Julia M. (Gminne Przedszkole im. Juliana Tuwima w Straszynie)
Wyróżnienia: Paulina D. (Szkoła Podstawowa w Przejazdowie), Alicja K. (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince), Marcelina L. (Gminne Przedszkole im. Juliana Tuwima w Straszynie)

Grupa wiekowa 6-latki:
I miejsce: Laura S. (Publiczne Przedszkole Tik-Tak w Straszynie)
II miejsce: Rozalia M. (Gminne Przedszkole im. Juliana Tuwima w Straszynie)
III miejsce: Anna G. (Publiczne Przedszkole Tik-Tak w Straszynie)
Wyróżnienia: Kornelia M. (Publiczne Przedszkole w Borkowie), Oskar P. (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie), Adrianna R. (Publiczne Przedszkole w Borkowie), Jaśmina R. (Publiczne przedszkole w Borkowie).

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za włożony trud w przygotowania oraz wspaniałe występy.

Nagrody wraz z dyplomami oraz podziękowaniami niedługo dostarczymy do placówek.

Pozdrawiamy serdecznie,
Organizatorzy
Gminne Przedszkole im. Juliana Tuwima w Straszynie”

V edycja Konkursu recytatorskiego – „Ptasia poezja”

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz rodziców do wzięcia udziału w V Edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego, w tym roku pod hasłem „Ptasia poezja”.
Z uwagi na panujący stan pandemii oraz wszystkie procedury i obostrzenia, które mu towarzyszą, konkurs przyjął w tym roku formę cyfrową. Oznacza to, iż zamiast tradycyjnych występów uczestników podczas wspólnego spotkania, prezentacje utworów przygotowanych przez dzieci utworów odbędą się w ich salach przedszkolnych, a cały występ zostanie nagrany w formie filmiku przez nauczyciela (jedynie w przypadku kwarantanny lub zawieszenia zajęć nagranie może nadesłać rodzic). Samo przygotowanie (tzn. nauka tekstu, sposób recytacji, gest sceniczny, strój), podobnie jak w poprzednich latach, jest przygotowywane przez rodziców. Oprócz nadesłania nagrania na adres mailowy: gps.konkursy@wp.pl, należy uzupełnić załączone w wiadomości dokumenty – nauczyciel formularz zgłoszeniowy, rodzic – oświadczenie. Na nagrania oraz zgłoszenia czekamy do 26.11. Wszystkie szczegóły organizacyjne oraz zasady zawarte są w regulaminie.

Regulamin – Konkurs recytatorski cyfrowy Ptasia poezja

Formularz Zgłoszeniowy (Nauczyciel) – Konkurs recytatorski cyrfowy Ptasia poezja

Oświadczenie (Rodzic) – Konkurs recytatorski online Ptasia poezja