Archiwum kategorii: SKOWRONKI

Skowronki – bałwanek

Tak zaczynamy nowy rok i kolejny miesiąc w grupie Skowronków. Zima nas nie zaskakuje, więc w sali stworzyliśmy bałwanka ,,Franka”, który miał siedem guzików z kolorowych kamyków. Następnie każdy tworzył własnego bałwanka.

Skowronki – świąteczne zabawy

Skowronki wraz z rodzicami spędziły jedno z grudniowych popołudni na wspólnej zabawie. Był to czas beztroskiej zabawy zarówno dla małych jak i dużych Skowronków. Serdecznie dziękujemy wszystkim za spore zaangażowanie;) Wesołych Świąt!

Skowronki

Przygotowania do Świąt w grupie Skowronków. W ubiegłym tygodniu nauczyliśmy się robić masę solną, która lepiła nam się do rączek i mogliśmy wyczarować z niej gwiazdki, które później pomalowaliśmy. Świetna zabawa, która stymuluje rozwój motoryczny🤗

Skowronki – urodzinki

Skowronki, 07.12.2022- Ciut spóźnione ale kolejne, zawsze wesołe i wyczekiwane urodzinki w grupie Skowronków. I tym razem z życzeniami dominowały przytulasy i pyszne „mniam mniam” od solenizanta. Skowroneczki jak zawsze stanęły na wysokości zadania dzieląc się pomysłami na wypowiedź urodzinową: „Wszystkiego co lepsze”, „hau-haua”, „duuuzio niespodziewajek”, „cio tam se chcesz” i …”moc ciulasów”.

Skowronki – przyszedł :)

Skowronki, 05.12.2022- Skowronki doczekały się wizyty Świętego. Z dozą nieśmiałości zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz wręczyły podarunek, żeby wreszcie móc samemu odebrać niespodziankę. Podczas zakończenia spotkania już wszystkie Skowronki pytały czy do domku też przyjdzie Mikołaj i da prezenty? Hmm…??? A dacie radę wytrzymać bez brojenia?Oto jest pytanie, na które wszyscy znamy odpowiedź 😉.

Skowronki, 05.12.2022- Skowronkom do wyśmienitej zabawy jabłuszkami od Mikołaja nawet górki i śniegu nie potrzeba😁💪

Skowronki – w oczekiwaniu na św. Mikołaja

Skowronki, 05.12.2022- Skowronki w oczekiwaniu na Mikołaja wykazały się niezwykłą uważnością. Po cichutku nasłuchiwały wszystkich odgłosów dobiegających z korytarza. I tak zanim usłyszały dzwoneczki i sławne HO! HO! HO! wymyślały jaką niespodziankę można zrobić Mikołajowi. Oczywiście wygrało mleczko i ciasteczko🧑‍🎄

Skowronki – ubieranie choinki

Skowronki, 03.12.2022- Skowronkowe ubieranie choinki poprzedzone było nurkowaniem do kartonu z ozdobami. Samodzielne wieszanie bombek sprawiło dzieciom niezwykłą przyjemność. Zmieściło się sporo świecidełek, a nawet zostało trochę miejsca. Mamy pole do popisu i z pewnością załatamy braki własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Skowronki – Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Skowronki obchodziły oczywiście w towarzystwie misiów oraz innych ulubionych pluszaków. Obejrzeliśmy film edukacyjny o historii pluszowego misia i zwyczajach prawdziwych niedźwiedzi. „Misiu, misiu pokaż łapki. misiu, misiu załóż klapki. Misiu, misiu obróć się. Misiu, misiu teraz łap mnie” – takie proste, a tyle radości.

Skowronki – poranne zabawy

Skowronkowe poranne zabawy to często kontynuacja z dnia poprzedniego. Czasami kończy się tak: „…pani, a możemy zostawić to rozłożone? No bo nie będziemy budować rano od nowa…”. A przy wyjściu do domu „…he, he, he a my dzisiaj nie musimy sprzątać…”. I od rana „…pani, a możemy nie sprzątać do obiadu…. wczoraj nie musieliśmy się męczyć…”. 😀