Archiwum kategorii: OGÓLNE

OGŁOSZENIE.

Drodzy Rodzice,

W związku z tym, że obecnie aura jest raczej jesienna i nie ma śniegu, prosimy o zabranie do domów jabłuszek do zjeżdżania na śniegu, które znajdują się w przedsionku przedszkola.

Dziękujemy 🙂

„Ptasia poezja – czyli świat ptaków oczami poetów” ogłoszenie wyników VII edycji gminnego międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Nauczycielom z przedszkoli i szkół Gminy Pruszcz Gdański za udział w kolejnej edycji recytatorskiego konkursu organizowanego przez nasze przedszkole. Podajemy wyniki konkursu: w kategorii wiekowej 5 latki: I miejsce Ignacy Kostro Publiczne Przedszkole Tik Tak w Straszynie; II miejsce Antoni Miśkiewicz Gminne Przedszkole im J. Tuwima w Straszynie; III miejsce Krzysztof Szulc Przedszkole św. Jacka w Straszynie ; W kategorii wiekowej 6 latki: I miejsce Oliwia Waszkiewicz Gminne Przedszkole im. J. Tuwima w Straszynie ; II miejsce Alicja Tuszyńska Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince; III miejsce Hanna Chlebowska Szkoła Podstawowa im. R. Traugutta w Wojanowie; Wyróżnienie z Mediateki – Wiktoria Panfil Publiczne Przedszkole w Borkowie. Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

Paczka dla Seniora – Świąteczna Zbiórka Żywności

Drodzy Rodzice, nasze przedszkole pragnie wspomóc akcję organizowaną przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieplewie. W ramach zbiórki prosimy o suchy prowiant. W okresie przedświątecznym żywność zostanie przekazana w formie paczek samotnym i potrzebującym seniorom z Gminy Pruszcz Gdański. Ofiarowaną żywność można włożyć do koszy ustawionych przy drzwiach głównych. Zbiórka potrwa do 16 grudnia. Razem możemy pomóc. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję.

        

Podaruj Uśmiech Dzieciom w Szpitalach – Dzień Pluszowego Misia

Drodzy Rodzice, zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej pod patronatem Fundacji Mam Marzenie. Od kilku lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie  organizuje zbiórkę nowych  pluszowych  maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia – w tym dniu zebrane rzeczy w ramach zbiórki zostaną przekazane dzieciom  Ważne, aby zbierane były jedynie nowe maskotki, które mogą trafić na oddziały onkologiczne. Używane maskotki nawet uprane nie będą mogły trafić do dzieci. Oprócz nowych maskotek można również przekazywać gry planszowe, książki oraz materiały plastyczne, które będą przez kolejny rok wykorzystywane na zajęciach plastycznych. W naszym przedszkolu zbiórka potrwa do 22 listopada. Serdecznie dziękujemy za wsparcie wraz z Fundacją Mam Marzenie.