Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Kosy –  Kaszëbë wòłają nas

Zajęcia w ramach współpracy z Gdańską Akademią Przedszkolaka „Co to za kraina – Kaszuby i kim są Kaszubi? Czy język kaszubski jest trudny? O kaszubskich zwyczajach, barwach, haftach, pieśniach i strojach dzieci dowiadują się śpiewając, dobierając kolory do haftów, bawiąc się w maszopów i szukając czarnego gryfa” Część pierwsza zajęć. Z niecierpliwością czekamy na następne…

Sikorki – Straż Gminna

Sikorki odwiedziła dziś Straż Gminna, by przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i wzywania pomocy. Dzieci po praktycznych zajęciach z przejściem dla pieszych i sygnalizacją świetlną otrzymały odblaski. Dziękujemy za zajęcia Straży Gminnej.

Sójki – kreatywne zabawy

Kto by pomyślał, że gąbki do mycia naczyń mogą być inspirującym pomysłem do wspólnej zabawy; także kolorowe sznurki przyczyniły się do powstania niezapomnianych, kolorowych prac 🙂 Klocki – ach! – z nich to dopiero powstają prawdziwe dzieła sztuki!

Bezpieczeństwo na drodze-Sikorki

Bezpieczeństwo na drodze-Sikorki. W zeszłym tygodniu poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Na koniec każdy z nas własnoręcznie stworzył makietę przedstawiającą ulicę.