Home > JASKÓŁKI > Dzień matematyki – Jaskółki
Dzień matematyki-Jaskółki.
Zaczęliśmy ten dzień w ramach zabaw popołudniowych nietypowo, bo projektowaniem torebek i nakryć głowy. Podchwycony został pomysł dzieci, które bardzo chciały zaprezentować swoje projekty na pokazie mody. W tym celu potrzebowaliśmy jurorów oceniających występy punktami. Punkty były liczone, a sumę każdy z uczestników musiał zapamiętać. Po przez porównywanie wyników wyłoniono dwójkę finalistów Gracjana i P. Monikę. W ostateczności Gracjan zdobył przewagę wzbogacając występ elementami break dancu.
W późniejszym czasie przeprowadzono jeszcze zabawy za pomocą wiatraka matematycznego ,były to: „Liczykrupa” i „Mało nas do pieczenia chleba” .
Nauczyliśmy się korzystać z linijki, którą mierzyliśmy długość wstążek.
I układaliśmy rytmy.
Było wesoło, kolorowo, twórczo i z pomysłem.