Archiwum miesiąca: maj 2022

Kosy – Wielkanoc.

Przygotowania do Wielkanocy idą pełną parą u Kosów! Przez cały okres przedświąteczny zgłębialiśmy naszą wiedzę na temat Wielkanocy, tradycji, zwyczajów i folkloru. Poza tym malowaliśmy, kleiliśmy, wycinaliśmy, dekorowaliśmy, pisaliśmy, głosowaliśmy, eksperymentowaliśmy, liczyliśmy, a nawet kodowaliśmy i wiele, wiele innych… Mimo, iż był to pracowity czas, to przede wszystkim było pełno radości i szczęścia.Kosy – kosmiczna wyprawa.

Kosy wyruszają na kosmiczną wyprawę. Cały tydzień odkrywaliśmy zagadki wszechświata i przeprowadzaliśmy kosmiczne eksperymenty. Tworzyliśmy księżycowy krater, a nawet budowaliśmy prototyp napędu rakietowego!

Kosy – tłusty czwartek.

Dzień Łasucha, czyli ulubione święto Kosów. Tym razem, trochę „pograliśmy” pączkami, poznaliśmy historię i kilka faktów o Tłustym Czwartku, a na koniec zostawiliśmy sobie najlepsze czyli… Wspólne przygotowanie i zjedzenie czekoladowych piegusków .

Kolejny kraj w naszej podróży, tym razem Wielka Brytania. Podczas zajęć poznaliśmy wiele ciekawych faktów o Wielkiej Brytanii, „spotkaliśmy” się z królową podczas zwiedzania pałacu, a nawet pograliśmy w narodowy sport Anglików, czyli piłkę nożną. Potem założyliśmy własnoręcznie wykonane kapelusze i udaliśmy się na wyścigi w Ascot! To byłby dopiero emocje. A na sam koniec, jak na prawdziwych Anglików przystało, wypiliśmy angielską herbatkę ;).

Kosy – jesteśmy wynalazcami.

Nasz wielki projekt naukowy! Po grupowych burzach mózgów wymyśleliśmy niesamowite wynalazki, które potem skrupulatnie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy makiety przedstawiające je. Ostatniego dnia projektu odbyła się prezentacja, podczas której każda grupa naukowa przedstawiła i omówiła własne wynalazki.

Kosy – dzień książki.

Z okazji Dnia Książki poznawaliśmy różne tajemnice, które kryją w sobie książki. Również obejrzeliśmy bajkę o powstawaniu książek od podstaw, która zresztą ogromnie nam się podobała. Udało nam się również stworzyć zakodowaną, książkową grę planszową J! Na koniec każdy z nas przedstawił swoją ulubioną pozycję za pomocą słów i rysunków.

 

 

Kosy – dzień dinozaura.

Kosy trochę cofnęły się w czasie, aby poznać prehistoryczne zwierzaki, czyli… dinozaury . Przypomnieliśmy sobie trochę to co już wiemy na ich temat, poznaliśmy nowe informacje, a także „wykluliśmy” z jajek wiele gatunków, namalowaliśmy prehistoryczny zachód słońca, a na koniec prowadziliśmy wykopaliska nad nietypowymi kościami dinozaurów .