Archiwum miesiąca: październik 2020

Sójki – „Mały Miś w świecie emocji”

W naszej grupie realizujemy projekt zewnętrzny – „Mały Miś w świecie emocji”. Odwiedził nas tajemniczy Miś, którego dzieci nazwały „Puchatek”. Stworzyliśmy „Pudło emocji” gdzie będą gromadzone przedmioty służące poznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi w społecznie akceptowalny sposób. Rozpoznawaliśmy emocje na dużych ilustracjach, bawiliśmy się zabawę „Krąg emocji”, układaliśmy „Stworki z emocjami”’ oglądaliśmy filmy edukacyjne o emocjach uzupełnialiśmy karty pracy o emocjach.

Stopa pani Asi – Wróbelki

Kto powiedział, że kolorów nie można uczyć się na…. pomalowanych paznokciach pani. A można i nawet wyszła z tego niezła zabawa. Niektóre dziewczynki określały odcienie koloru niebieskiego: błękitny, morski, jagodowy, chabrowy a nawet siny.

Straż Gminna – Wróbelki

Wróbelki uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. W tym roku towarzyszyli nam przedstawiciele Straży Gminnej, którzy sprawdzili naszą wiedzę dotyczącą bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – Wróbelki nie miały cienia wątpliwości odpowiadając na pytania, pokazali swój samochód oraz obdarowali nas upominkiem w postaci odblasków na ręce. Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.