Archiwum miesiąca: wrzesień 2020

Sójki – kodowanie na dywanie

Dzieci na macie do kodowania (kratownicy – składającej się z 25 pól) układały symbole graficzne w odpowiedniej kolorystyce według oznaczeń nad kratownicą. Nad kratownicą w poziomie znajdowały się następujące symbole graficzne: koło, kwadrat, trójkąt, serce, gwiazda. W pionie znajdują się oznaczenia kolorystyczne: żółty, czerwony, niebieski, zielony, fioletowy.

Sójki – konkurs plastyczny

Dzieci z grupy Sójek (Martyna, Nel, Maja J., Nela, Helena, Michalina) przygotowały książkę pt. „Lokomotywa” na konkurs plastyczny „Ilustrowane wiersze Tuwima”organizowany w naszym przedszkolu. Martynka przygotowała również w domu książkę na konkurs do wiersza pt: „Lokomotywa”.

Wróbelki – urodzinki

Urodzinki, urodzinki i życzenia dla solenizanta. Wróbelki już pięknie potrafią złożyć koledze życzenia. Tradycyjne i te typowo dziecięce: „Wszystkiego najlepszego kolego, dużo prezentów i słodyczy, ale podzielisz się? Bo trzeba się dzielić? Prawda Pani?”

Wróbelki – spacery

Spacery przynoszą Wróbelkom niezapomniane umiejętności. Dzieci zapamiętują najbliższą okolicę, ćwiczą równowagę na krawężnikach, poznają znaki drogowe. Niektóre bardzo im się podobają, np. „Agatka” zapadła im szczególnie w pamięć. Ale mamy też zagadkę dla rodziców… „na jakiej ulicy jest nasz ulubiony kwiatuszek – kaktusek???”. Kto wie?

Wróbelki – czas obserwacji

W tym roku dość nietypowo odbyło się pasowanie na przedszkolaka naszych najmłodszych kolegów. Głośna muzyka z podwórka zachęciła Wróbelki do towarzyszenia Bociankom w ich uroczystości. Niestety wyłącznie przez okno. A zdenerwowanie czy wszystko pójdzie zgodnie z planem udzieliło się również nam.

Wróbelki – przyroda zachwyca

Wróbelki mają bystre oczka i uwielbiają zaskakiwać panie nowymi odkryciami. Najzabawniejsze jest to, że zakochują się we wszystkich napotkanych stworzonkach od gąsienic, przez ćmy, po ślimaki i chcą zabierać wszystko do przedszkola i Kochani Rodzice, niestety do domu też. Ale to już taka nasza wspólna tradycja.

Wróbelki – czas zabaw swobodnych

Czas wolny z kolegami to najcudowniejszy moment w życiu każdego przedszkolaka. A jak mamy do dyspozycji tablicę multimedialną, magiczny dywan, kilka kloców, parę zwierzątek, trochę kredek i nożyczki to nie chce się wychodzić z przedszkola.

Wróbelki – Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych

Wróbelki wzięły udział  w Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza zorganizowanym przez Ośrodek Kultury, Sztuki i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański. Ze względu na sytuację pandemiczną wszystko odbyło się za pośrednictwem Internetu. Wprawdzie fotela nie było, ale wrażenia niezapomniane. Na koniec dzieci wzięły udział w zajęciach na temat każdego z obejrzanych przedstawień: „Kto tam?, „Szałaputki” i „Królowa śniegu”.

Wróbelki – wspólne zabawy

Wróbelki 2020 są wniebowzięte, kiedy mogą brykać na boisku. Można przecież łowić ryby, zbierać ślimaki, oglądać mrówki i po prostu po dziecinnemu być na świeżym powietrzu i cieszyć się razem z przyjaciółmi. A czasami można się schować. Kogo oko widać…???