Archiwum miesiąca: kwiecień 2019

Wilgi – urodziny Emila, Weroniki, Bernarda i Nikodema

W ostatni piątek kwietnia w grupie Wilgi – odbyły się urodzinki dzieci Emila, Weroniki Bernarda oraz Nikodema. Imprezę urodzinową poprowadziła mama Emila – Pani Iza . Dzieci doskonale bawiły się oraz z aktywnością uczestniczyły we wszystkich konkurencjach . Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. Dziękujemy Pani Izo za super zabawę!!!!! A dzieciom życzymy STO LAT !!!

Wilgi – spotkanie z panią Grażyną w Mediatece

Nasza grupa spotkała się w Mediatece z panią Grażyną, która zapoznała dzieci ze swoja książką pt.”Miś Maksymilian odwiedza gminę Pruszcz Gdański”. ” Akcja książeczki rozgrywa  się w kilku miejscowościach gminy Pruszcz Gdański, dzieci odkrywają zarówno atrakcje stare, takie jak elektrownia na Raduni, jak też całkiem nowe: kajaki w Juszkowie, przystań żeglarską w Wiślince. Chcemy, by dzieci poznały wartościowe obiekty z naszego najbliższego otoczenia.” „Do koncepcji tej książki wykorzystałam hipotetyczne losy Rzymianina, który w III wieku naszej ery, mógł zawędrować na nasze ziemie wraz z karawaną kupiecką, w poszukiwaniu skór dzikich zwierząt i bursztynu, zwanego wówczas elektronem – opowiada autorka. – Pruszcz i jego okolice były ważnym etapem szlaku bursztynowego, który prowadził z południa Europy do wybrzeży Morza Bałtyckiego. Mały sympatyczny Rzymianin Miś Maksymilian zawieruszył się dawno, dawno temu na terenie gminy i teraz wędruje po okolicy w poszukiwaniu zagubionej monety, która w magiczny sposób umożliwi mu powrót do jego czasów. 

Wilgi – mini ogródek

Wiosną Wilgi prowadzą obserwacje „mini ogródka na parapecie”. Fasolka z ziarenka na gazie pięknie wyrosła – nie długo przesadzimy ją do ziemi. Nie zakończyliśmy swoich zabaw przyrodniczych, tym razem sialiśmy owies.