Archiwum miesiąca: październik 2018

Wilgi – zabawy i zajęcia

W tym tygodniu malowaliśmy farbami, utrwalaliśmy nazwy drzew i umiejętność ich rozpoznawania zwracając uwagę na kształt i wygląd liści, doskonaliliśmy umiejętność czytania globalnego, ćwiczyliśmy pokonując sprawnie tor przeszkód.

Wilgi – zajęcia z panią Izą, mamą Emila

Grupę Wilgi odwiedziła pani Iza – mama Emila. Pani Iza przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia – eksperymenty. Wilgi wspólnie z panią Izą zrobiły kolorową tęczę, meduzę w butelce, zmieniały kolor soli barwnikami i kredą. Serdecznie dziękujmy grupa Wilgi wraz z wychowawcami.

Wilgi -masa play-doh.

Wilgi samodzielnie  zrobiły masę play-doh.  Do zrobienia jej potrzebujemy

  • pojemnik,
  • mąkę ziemniaczaną 2 łyżki,
  • szampon do włosów 1 łyżkę
  • odżywkę do włosów 1 łyżkę
  • barwnik .

    Wszystko ze sobą łączymy , jeżeli masa zrobi się za sucha dodać trochę szamponu.

Udana zabawa!!

 

Warsztaty jesienne u Bocianów

Nasze pierwsze i niezwykle udane spotkanie z rodzicami podczas warsztatów. Na rozpoczęcie Bociany zaprezentowały przybyłym gościom krótki występ muzyczny i taneczny, do którego zresztą ochoczo wszyscy dołączyli. Po energicznym i radosnym początku, wszyscy w świetnych humorach przystąpili do wspólnych prac twórczych. Tworzyliśmy drzewa, jesienne obrazy z liści, jeże, ludziki (i nie tylko) z kasztanów i innych darów jesieni oraz patriotyczne ptaki w związku ze zbliżającą się Setną Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. I okazało się, że z Bocianów i ich najbliższych są niezwykle zdolni artyści :)!

Barwy jesieni – Bociany

Pełna kolorów jesień to doskonała inspiracja do zabawy z kolorami. Z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do mieszania i tworzenia barw kojarzących się z jesienią. Na koniec z otrzymanych kolorów stworzyliśmy swoje własne jesienne drzewo, na którym nasze odbite dłonie zastąpiły liście.

Kolorowy deszcz – Bociany

Jesień za oknami, a jak jesień to i deszcz. Aby nie był taki ponury, postanowiliśmy nadać mu trochę koloru. Poeksperymentowaliśmy i z pianki do golenia wyszła nam puszysta chmura, przez którą wlewaliśmy nasz barwny deszcz. Z wielkim zaciekawieniem obserwowaliśmy jak z naszej chmurki do słoika wlewa się zabarwiona woda. Było mnóstwo zabawy z mieszaniem kolorów naszego deszczu, a przy okazji jesienna pogoda też stała się jakaś weselsza :).

Kolorowe jabłuszka – Bociany

Aby rozweselić okna w naszej sali, podjęliśmy wyzwanie wykonania kolorowych jabłuszek. Praca wymagała dużego skupienia i zaangażowania, gdyż stworzenie taki przestrzennych owoców techniką origami wcale nie jest łatwe. Jednak całe szczęście Bociany są ogromnie uzdolnione i udało się nam :)! Teraz na wszystkich oknach dumnie wiszą nasze barwne jabłka, a my czujemy ogromną satysfakcję patrząc na nie :).

O owocach słów kilka – Bociany

Jesień nadeszła, więc pora na to, aby Bociany przypomniały sobie o jesiennych owocach i nie tylko. Odgadywaliśmy nazwy znajdujących się w torbie owoców i liczyliśmy gruszki, jabłka i śliwki. Mieliśmy też okazję pozrywać jabłka z bardzo nietypowego, bo płaskiego drzewa :). A potem zaczęła się nasza pierwsza przygoda kulinarna! Własnoręcznie robiłyśmy soki z przeróżnych owoców i warzyw. Nie tylko samodzielnie dobieraliśmy składniki, ale również obsługiwaliśmy sokowirówkę. Na koniec ciężkiej pracy, mogliśmy się delektować naszym wyrobem, popijając go do obiadu :).