Archiwum miesiąca: marzec 2018

Kosy zajęcia integracyjne z klasą I c

W piątek w naszej grupie gościliśmy dzieci z klasy I c ze Szkoły Podstawowej ze Straszyna. Podczas naszego spotkania odbyły się warsztaty plastyczno techniczne. Wykonaliśmy pisanki,  kurczaczki ze słoika i baranki. Starsi koledzy i koleżanki zaśpiewali dla nas piosenkę.

Witaj Wiosno! Jaskółki.

21 marca grupa Jaskółek przywitała Wiosnę… i to dosłownie Smaczne i zdrowe marchewki to prezent właśnie od Niej… W tym dniu cała grupa śpiewała, tańczyła i robiła pracę plastyczne związana oczywiście z tą długo oczekiwaną porą roku!

Magia ciekłego azotu – Sikorki.

Magia ciekłego azotu. Przedszkolacy umówili się z przeprowadzającą doświadczenia, że będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i słuchać poleceń. A trzeba zachować dużą ostrożność, bo ciekły azot jest bardzo zimny. Temperatura  jego wynosi około
minus 200 stopni Celsjusza, dlatego stosując go należy używać rękawic, okularów ochronnych , a dzieciom nie wolno zbliżać się do naczyń z ciekłym azotem.Doświadczenia z ciekłym azotem umożliwiły dzieciom przekonanie się, jakimi cechami się on charakteryzuje i jak wpływa na inne substancje. Dzieci ” zamrażały róże” , balony, flipsy, które później jadły. Obserwowały ” chmurę azotu”.

Kosy – Pierwszy Dzień Wiosny.

Na powitanie Wiosny Kosy przygotowały wiosenne opaski. Pani Wiosna przyjechała do nas na hulajnodze 😁 Zatańczyliśmy dla Niej  Wiosny Taniec. W tym dniu wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę i wyrecytowaliśmy wiersz o tematyce wiosennej. Zasialiśmy również rzeżuchę.